Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

24.04.2008 Leśnik zatrzymany za łapówki

24.04.2008

Agenci CBA z delegatury w Szczecinie zatrzymali na gorącym uczynku przyjęcia łapówki Grzegorza M., leśniczego z województwa zachodniopomorskiego. Od 5 lat wymuszał łapówki w zamian za zlecanie usług w jego leśnictwie. Przedstawiono mu zarzut żądania i przyjęcia w sumie blisko 120 tys. zł.

Funkcjonariusze ze szczecińskiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego od kilku tygodni pracowali nad rozwiązaniem sprawy podejrzeń związanych z  korupcją jednego z leśniczych w Nadleśnictwie Świdwin. Urzędnik ten miał wymuszać łapówki w zamian za zlecanie usług w jego leśnictwie a korupcyjny proceder przynosił mu stały dochód.

Agenci CBA zbierali informacje i dowody, szczegółowo przygotowywali się do przeprowadzenia operacji specjalnej. Teraz doszło do realizacji sprawy. Grzegorz M. został zatrzymany przez agentów CBA tuż po kontrolowanym wręczeniu mu ponad 4 tys. zł łapówki. Ustalenia CBA wskazują, że leśnik pobierał taki „haracz” od 2003 roku. Prokuratura Okręgowa w Koszalinie przedstawiła Grzegorzowi M. zarzut żądania i przyjęcia w sumie blisko 120 tys. zł łapówek w związku z pełnieniem funkcji publicznej.

Funkcjonariusze CBA przeszukali jego kancelarię, leśniczówkę oraz samochody. Zabezpieczono dokumenty.

Sąd tymczasowo aresztował Grzegorza M. na trzy miesiące. Leśnikowi grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Piotr Kaczorek, CBA

 

 

do góry