Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

29.04.2008 Urzędniczka zatrzymana za łapówki, fałszerstwa i pranie brudnych pieniędzy

29.04.2008

Na trzy miesiące do aresztu trafiła zatrzymana przez CBA była urzędniczka gdyńskiego magistratu, która za łapówki przygotowywała dokumenty o usunięciu drzew rosnących na terenie prywatnych nieruchomości. Jadwidze P. przedstawiono już ponad 20 zarzutów przyjęcia łapówki, fałszowania dokumentów i prania brudnych pieniędzy. Sprawa jest rozwojowa.

W trakcie prowadzonego przez CBA śledztwa ustalono, że jeden z urzędników w Wydziale Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Gdyni, odpowiedzialny za przygotowywanie dokumentów w sprawie usunięcia drzew i krzewów rosnących na terenie prywatnych nieruchomości, przygotowywał te dokumenty za odpowiednie łapówki.

Kwoty łapówek sięgały nawet 16 tys. zł a korupcyjny proceder trwał do 2007 roku. Działki,  na których wycięto drzewa, mogły być przeznaczane do dalszych inwestycji.

Po wykonaniu wielu niezbędnych czynności w śledztwie, analizie zebranych dokumentów, przesłuchaniu świadków i wykonaniu oględzin nieruchomości podjęto decyzję o zatrzymaniu przez CBA, byłego już urzędnika, Jadwigi P.

Prokuratura Okręgowa w Olsztynie postawiła kobiecie ponad 20 zarzutów przyjęcia korzyści majątkowej i poświadczenia nieprawdy w dokumentach oraz prania brudnych pieniędzy.

Jadwiga P. trafiła na trzy miesiące do aresztu, grozi jej do 10 lat pozbawienia wolności.

Sprawa jest rozwojowa i krąg osób, które usłyszą zarzuty może się powiększyć. Do dziś usłyszały je już dwie inne osoby.

Piotr Kaczorek, CBA

do góry