Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

16.08.2007 Ustawiali przetargi w "Dialogu"

16.08.2007

Agenci CBA z delegatury we Wrocławiu zatrzymali Tomasza K. jednego z dyrektorów "Telefonii Dialog". To tam także pracowali Piotr R. i Andrzej K., podejrzani o płatną protekcję w Ministerstwie Rolnictwa. Przeszukano siedzibę firmy, zabezpieczono dokumentację, która może stanowić dowód w toczącym się śledztwie.

Funkcjonariusze wrocławskiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego kontynuując śledztwo związane z odrolnieniem atrakcyjnej działki w okolicach Mrągowa i zatrzymaniem Piotra R. i Andrzeja K. odkryli kolejne wątki tej sprawy. Dzięki ich pracy Prokuratura Okręgowa w Warszawie postawiła kolejne zarzuty obu zatrzymanym mężczyznom. Andrzej K. i Piotr R. usłyszeli dodatkowo zarzut korupcji gospodarczej a także działania na szkodę spółki "Telefonia Dialog" S.A. z siedzibą we Wrocławiu. Sto procent udziałów tej spółki należy do KGHM Polska Miedź S.A.

Tego ranka agenci CBA zatrzymali w biurze spółki jej dyrektora ds. logistyki, Tomasza K. Mężczyźnie w Prokuraturze Okręgowej w Warszawie zostanie przedstawiony zarzut korupcji gospodarczej. Jak się okazało cała trójka w zamian za korzystne rozstrzyganie przetargów brała nawet kilkusettysięczne łapówki. Przyjmowali także korzyści majątkowe od kontrahentów spółki. Przetargi dotyczyły między innymi modernizacji central telefonicznych i zakupu samochodów. Za popełnienie tych przestępstw grozi nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze przeszukali pomieszczenia firmy i mieszkanie dyrektora "Dialogu". Zabezpieczono wiele tomów dokumentacji, która może być dowodem w sprawie.

Śledztwo jest rozwojowe, niewykluczone są kolejne zatrzymania i powiększenie listy zarzutów.

Andrzej K. i Piotr R. zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy CBA na początku lipca w związku z płatną protekcją. Obaj powołując się na wpływy w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi oferowali odrolnienie każdego wskazanego obszaru ziemi w kraju. Decyzją sądu trafili do aresztu.


Temistokles Brodowski,
Centralne Biuro Antykorupcyjne

do góry