Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

30.09.2008 Zarząd podkarpackiej gminy z zarzutami

30.09.2008

Funkcjonariusze z rzeszowskiej delegatury CBA zatrzymali Ryszarda U. wójta podkarpackiej gminy Horyniec Zdrój, jego zastępcę Andrzeja S. oraz byłego skarbnika, radcę prawnego, pracownika urzędu zamieszanych w sprawę sfałszowania umowy na wykonanie usług dla gminy. Zarzuty usłyszał też biznesmen w, który wykonywał uslugi dla gminy.

Delegatura CBA z Rzeszowa uzyskała informacje, że w jednym z podkarpackich urzędów gminnych mogło dojść do bezprawnego przerobienia umowy, opiewającej na blisko 100 tys. zł, a dotyczącej usług projektowych infrastruktury w gminie. Funkcjonariusze CBA zbierając materiał dowodowy ustalili, że w już podpisanej umowie sfałszowano i zamieniono jedną ze stron, a następnie potwierdzono ją „za zgodność”. Dzięki temu termin jej realizacji wydłużył się o kolejne dwa miesiące. W proceder ten były zamieszane obie strony umowy - członkowie zarządu gminy oraz biznesmen, który miał wykonać prace projektowe.

Funkcjonariusze CBA, realizując sprawę, zatrzymali Ryszarda U. wójta gminy Horyniec Zdrój, jego zastępcę Andrzeja S. , byłego skarbnika gminy, radcę prawnego, pracownika urzędu oraz podkarpackiego biznesmena. Wszyscy usłyszeli zarzuty związane z poświadczeniem nieprawdy w dokumencie urzędowym, posłużeniem się tym dokumentem oraz niszczeniem oryginalnego dokumentu. Rzeszowska delegatura CBA wystąpiła do prokuratury o zastosowanie wobec podejrzanych osób wolnościowych środków zapobiegawczych m.in. zawieszenie wójta i zastępcy w pełnieniu obowiązków służbowych.

Piotr Kaczorek, Wydział Komunikacji Społecznej CBA

 

 

do góry