Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

23.09.2008 Ordynator zatrzymany po przyjęciu łapówki

23.09.2008

W chwilę po przyjęciu korzyści majątkowej został zatrzymany przez CBA dr Andrzej Z., Zastępca Dyrektora ds. Medycznych Szpitala im. Rydygiera w Krakowie i zarazem ordynator Oddziału Hematologii tego szpitala. W portfelu miał wszystkie banknoty z łapówki.

Krakowska Delegatura CBA uzyskała informacje, że jeden z ordynatorów szpitala im. Rydygiera w Krakowie może przyjąć łapówkę za podjęcie decyzji o odpowiednim leczeniu chorego. Funkcjonariusze szczegółowo przygotowali się do ewentualnej realizacji. Gdy już byli pewni, że ordynator przyjął korzyść majątkową przystąpili do jego zatrzymania. Dr Andrzej Z., Zastępca Dyrektora ds. Medycznych Szpitala im. Rydygiera w Krakowie i zarazem ordynator Oddziału Hematologii nie spodziewał się takiego obrotu sprawy. W wyniku przeszukania ujawniono w jego portfelu banknoty stanowiące kilkusetzłotową łapówkę.

Prokuratura Rejonowa w Krakowie Nowej Hucie przedstawiła Andrzejowi Z. zarzut przyjęcia korzyści majątkowej w związku z pełnieniem funkcji publicznej jednocześnie stosując wobec niego środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego w kwocie 40.000 zł, zakazu opuszczania kraju oraz zawieszenia w czynnościach służbowych.

Andrzejowi Z. grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Piotr Kaczorek, Wydział Komunikacji Społecznej, CBA 

 

 

do góry