Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

04.11.2008 CBA w łańcuckim magistracie

04.11.2008

Funkcjonariusze delegatury CBA w Rzeszowie zakończyli śledztwo w wyniku, którego zarzuty składania fałszywych oświadczeń majątkowych usłyszało sześć osób. Nieprawidłowości dopuścili się m.in. burmistrz Urzędu Miejskiego w Łańcucie Stanisław G. i jego zastępca Henryk P.

Śledztwo prowadzone przez funkcjonariuszy CBA pozwoliło na postawienie zarzutów składania niezgodnych ze stanem faktycznym oświadczeń majątkowych sześciu osobom z Urzędu Miejskiego w Łańcucie. Wszystkie nieprawidłowości dotyczą oświadczeń majątkowych złożonych w 2006 i 2007 r.

Burmistrz miasta Stanisław G. i wiceburmistrz Henryk P. zataili fakt zarządzania działalnością gospodarczą jako członkowie zarządu jednego z łańcuckich stowarzyszeń.

Zarzuty usłyszeli także Radni Gminy Łańcut. Piotr G. oraz Adam D. nie ujawnili członkowstwa w zarządzie jednego z klubów sportowych w Łańcucie. Ryszard M. oraz Robert K. zataili informacje o udziale w zarządzie stowarzyszeń prowadzących działalność gospodarczą. Za złożenie fałszywego oświadczenia majątkowego grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

T. Brodowski, Centralne Biuro Antykorupcyjne

 

do góry