Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

03.11.2008 Piłkarscy działacze usłyszeli zarzuty

03.11.2008

Śledztwo funkcjonariuszy delegatury CBA w Rzeszowie doprowadziło do postawienia zarzutów fałszowania dokumentów trzem działaczom sportowym. Do sądu wpłynął właśnie akt oskarżenia w sprawie fałszowania sprawozdań i załączników organizatorów zawodów- meczów w Dębicy.

Działania funkcjonariuszy CBA doprowadziły do postawienia w stan oskarżenia trzech działaczy piłkarskich. Sędziemu PZPN Jackowi C., kierownikowi klubu LKS Ikarus Tuszów Narodowy, Jackowi S. oraz kierownikowi klubu KP Ropczyce Edwardowi M., postawiono zarzuty sfałszowania sprawozdań i załączników organizatorów zwodów- meczów. Mecze juniorów młodszych i juniorów starszych obu zespołów nie odbyły się w wyznaczonym terminie z powodu zalania boiska. O tym fakcie poinformowano Podkarpacki Związek Piłki Nożnej Podokręg Dębica. Jak ustalili funkcjonariusze, działacze rozpisali te mecze bez ich rozgrywania, podrabiając w tym celu podpisy zawodników. Jacek C. uzupełnił ponadto rubryki przeznaczone dla adnotacji sędziego. Dokumenty wysłał następnie do Podokręgu Związku Piłki Nożnej w Dębicy.

Do Sądu Rejonowego w Ropczycach wpłynął właśnie akt oskarżenia. Wszyscy oskarżeni przyznali się do winy i złożyli obszerne wyjaśnienia. Jacek C. i Jacek S. złożyli wniosek o dobrowolne poddanie się karom, o które wnioskowała Prokuratura Rejonowa w Dębicy.

 

T. Brodowski, CBA

do góry