Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

15.01.2009 Urzędnik odpowie za łapówki

15.01.2009

Jan B., inspektor ds. drogowych Urzędu Gminy w Klimontowie w zamian za pozytywne załatwienie uniknięcia wysokich kar wziął kilkutysięczne łapówki. Mężczyzna przekroczył także swoje uprawnienia wymierzając karę właścicielowi posesji za rzekome zajęcie części drogi. Już kilka dni później został zatrzymany przez CBA.

Funkcjonariusze CBA zatrzymali podejrzanego o płatną protekcję i przekroczenie uprawnień  Jana B. W grudniu zeszłego roku mężczyzna powoływał się na wpływy w Urzędzie Gminy w Klimontowie w sprawie wydawania pozwoleń na budowę. Zatrzymany podjął się pośrednictwa w załatwieniu uniknięcia wysokich kar za rzekomą samowolę budowlaną. W zamian przyjął w dwóch ratach kilkutysięczną korzyść majątkową. Funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna przekroczył ponadto swoje uprawnienia wykonując bezpodstawne czynności na pasie pobocza drogi jednej z posesji w miejscowości Pokrzywianka i orzekając karę wobec właściciela posesji za rzekome zajęcie części pasa pobocza drogi.

Wobec zatrzymanego zastosowano środki zapobiegawcze w postaci dozoru, zakazu opuszczania kraju oraz poręczenia majątkowego w kwocie 3 000 zł.

Temistokles Brodowski, CBA

do góry