Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

20.07.2007 Kolejna osoba zamieszana w korupcję w COS.

20.07.2007

Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali kolejną osobę w sprawie korupcji w Centralnym Ośrodku Sportu w Warszawie. Agata D. powołując się na wpływy u dyrektora Krzysztofa S. i wicedyrektora Tadeusza M. podjęła się pośrednictwa w załatwieniu ich zgody na wynajem hal warszawskiego "Torwaru" w zamian za łapówkę.

Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali kolejną osobę w sprawie korupcji w Centralnym Ośrodku Sportu w Warszawie. Agata D. powołując się na wpływy u dyrektora Krzysztofa S. i wicedyrektora Tadeusza M. podjęła się pośrednictwa w załatwieniu ich zgody na wynajem hal warszawskiego "Torwaru" wskazanemu biznesmenowi w zamian za łapówkę w kwocie blisko 300 tys. zł. Prokuratura Okręgowa w Warszawie przedstawiła kobiecie także zarzut pomocnictwa w przyjęciu innej korzyści majątkowej w kwocie 10 tys. zł przez Tadeusza M. Dzisiaj sąd zadecyduje, czy najbliższe miesiące Agata D. spędzi w areszcie.

W sprawie korupcji w COS, na początku lipca, funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego przeprowadzili kontrolowane wręczenie korzyści majątkowej. Wicedyrektor Tadeusz M. wpadł z pierwszą "ratą" łapówki - 60 000 zł, którą dostał od biznesmena. Zatrzymano również Krzysztofa S. - dyrektora COS, który podpisał umowy z biznesmenem. Sąd zastosował wobec nich 3 miesięczny areszt. Grozi im kara więzienia nawet do 8 lat. W trakcie prowadzonych czynności operacyjnych funkcjonariusze CBA ustalili, że zatrzymani planowali kontynuować proceder korupcyjny w związku z organizacją Euro 2012 i budową Stadionu Narodowego w Warszawie.Piotr Kaczorek
Centralne Biuro Antykorupcyjne

do góry