Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

20.07.2007 Utrzymany areszt dla wójta Oleśnicy. Kolejna osoba podejrzana.

20.07.2007

Wójt Oleśnicy Andrzej P. pozostaje w areszcie. Dzisiaj Sąd Okręgowy we Wrocławiu utrzymał w mocy postanowienie o jego tymczasowym aresztowaniu. Wcześniej funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego z delegatury we Wrocławiu rozpracowali sprawę zakupu podwrocławskich nieruchomości gminnych za niezwykle niskie kwoty. Kolejną osoba, która usłyszała w tej sprawie korupcyjne zarzuty jest geodeta Leszek G.

Sąd Okręgowy we Wrocławiu na dzisiejszym posiedzeniu utrzymał w mocy postanowienie o tymczasowym aresztowaniu wójta Oleśnicy Andrzeja P.

W tej samej sprawie kolejna osoba usłyszała zarzuty. Geodecie, Leszkowi G. prokurator przedstawił zarzuty korupcyjne ? poświadczenia nieprawdy w dokumentach. Za niewykonane usługi geodezyjne otrzymał 20 tys. złotych. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

Wcześniej funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego z delegatury we Wrocławiu rozpracowali sprawę zakupu podwrocławskich nieruchomości gminnych za niezwykle niskie kwoty. Wójt, skarbnik, kierownik referatu oraz obecni i byli pracownicy podwrocławskiego Urzędu Gminy w Oleśnicy wykupywali za bezcen atrakcyjne nieruchomości. Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego z delegatury we Wrocławiu zatrzymali i przedstawili 18 zarzutów o charterze korupcyjnym 7 osobom zamieszanym w ten proceder. CBA szacuje, że tylko jeden "ustawiony" przetarg to co najmniej 200 tys. złotych strat dla gminy, a mechanizm ten funkcjonował co najmniej od 3 lat.

Sprawa jest rozwojowa, lista przedstawionych zarzutów może się powiększyć.Piotr Kaczorek
Centralne Biuro Antykorupcyjne

do góry