Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

31.03.2009 Kolejne zatrzymania w sprawie szczecińskiej mieszkaniówki

31.03.2009

Funkcjonariusze szczecińskiej delegatury CBA zatrzymali dwie osoby w ramach śledztwa prowadzonego w związku z nieprawidłowościami przy sprzedaży tamtejszych mieszkań komunalnych. Korupcyjne działania zatrzymanych przyniosły gminie blisko 1,5 miliona zł strat.

Zatrzymani przez CBA mężczyźni usłyszeli zarzuty oszustwa. Oszuści wyprowadzając lokale z gminnych zasobów mieszkaniowych wyrządzili szkodę szeregu osobom, które zostały pozbawione mieszkań stając się bezdomnymi. Działalność zatrzymanych przyniosła gminie blisko 1,5 miliona złotych strat.

Decyzją sądu wobec obu zatrzymanych zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania, z zamianą na 150 tys. zł. poręczenia majątkowego.

Śledztwo prowadzi CBA i Prokuratura Okręgowa w Szczecinie. Zostało wszczęte w związku z ustaleniami kontrolerów CBA sprawdzających prawidłowość oddania w najem w latach 1999-2003 a następnie prywatyzacji dużych, atrakcyjnych mieszkań z zasobu Gminy Miasta Szczecin. Jego przedmiotem jest przekroczenie uprawnień i niedopełnienie obowiązków oraz działanie na szkodę interesu publicznego, tj. Urzędu Miasta Szczecina przez funkcjonariuszy publicznych.

Do tej sprawy funkcjonariusze CBA zatrzymali wcześniej byłego dyrektora w Urzędzie Miasta Szczecin oraz dwóch pełnomocników osób nabywających mieszkania. 

Małgorzata Matuszak, Wydział Komunikacji Społecznej CBA

do góry