Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

29.06.2009 Korupcyjny zarzut dla wójta gminy Dąbrówka

29.06.2009

Wójt gminy Dąbrówka Tadeusz B. usłyszał zarzut uzależnienia wykonania czynności służbowej od korzyści majątkowej. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. Śledztwo w sprawie prowadzą funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

Funkcjonariusze CBA od stycznia prowadzą śledztwo w sprawie żądania przyjęcia korzyści majątkowej przez funkcjonariusza publicznego. Ustalenia śledczych wskazują, że wójt gminy Dąbrówka wstrzymywał wydanie decyzji dotyczących pozwolenia na budowę przyłącza energetycznego i podziale dwóch działek położonych w Dąbrówce. Tadeusz B. uzależniał wydanie decyzji od podpisania aktu notarialnego przekazującego mu pas gruntów przeznaczonych pod drogę. Mężczyzna dążył w ten sposób do zwiększenia wartości swoich działek budowlanych położonych w Dąbrówce i uzyskania gruntów na wytyczenie drogi dojazdowej do tych nieruchomości.

 
Prokuratura Okręgowa Warszawa Praga przedstawiła wójtowi gminy Dąbrówka Tadeuszowi B. zarzut uzależnienia wykonania czynności służbowej od korzyści majątkowej. Nieuczciwemu urzędnikowi grozi do 10 lat więzienia.
 
Małgorzata Matuszak, Wydział Komunikacji Społecznej CBA

 

do góry