Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

30.06.2009 Były i obecny Prezes Agencji Rynku Rolnego usłyszeli zarzuty

30.06.2009

W wyniku śledztwa przeprowadzonego przez funkcjonariuszy białostockiej delegatury CBA zarzuty przekroczenia uprawnień w zakresie zatrudniania pracowników na stanowiska usłyszeli Prezes Agencji Rynku Rolnego w Warszawie Władysław Ł. oraz były Prezes Agencji Bogdan T.

W śledztwie prowadzonym przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Białymstoku zarzuty usłyszeli obecny i były prezes Agencji Rynku Rolnego w Warszawie. Władysław Ł. oraz Bogdan T. telefonicznie lub osobiście polecali podległemu im dyrektorowi oddziału terenowego ARR w Białymstoku zatrudnianie lub zwalnianie wskazanych przez nich osób. Mężczyźni naruszyli w ten sposób przepisy ustawy stanowiące, że nabór kandydatów do zatrudnienia na wolne stanowiska pracy w Agencji jest otwarty i konkurencyjny.

Władysław Ł. nie tylko wymógł zatrudnienie wskazanego przez siebie pracownika, ale jednocześnie zezwolił na utworzenie dla niego dodatkowego etatu i dostosowanie do jego wykształcenia wymogów postępowania rekrutacyjnego. Bez uzasadnienia ani opinii o nim polecił także awansowanie go na wskazane stanowisko w białostockim oddziale.
 
Prokuratura Okręgowa w Białymstoku postawiła obu mężczyznom zarzut przekroczenia uprawnień. Grozi im do 3 lat więzienia.
 
Małgorzata Matuszak, Wydział Komunikacji Społecznej CBA
 

 

do góry