Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

01.07.2009 Lekarz oddziału hematologii zatrzymany przez CBA

01.07.2009

Nawet do 8 lat więzienia grozi zatrzymanemu przez CBA lekarzowi Jackowi D. Zatrzymanie związane jest ze śledztwem dotyczącym korupcji na oddziale hematologii w szpitalu im. Rydygiera w Krakowie.

Lekarz oddziału hematologii w szpitalu im. Rydygiera w Krakowie został zatrzymany przez funkcjonariuszy krakowskiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Jacek D. przyjmował łapówki od pacjentów w zamian za opiekę lekarską. W Prokuraturze Rejonowej dla Krakowa Nowej Huty usłyszał zarzut przyjmowania korzyści majątkowych. Zastosowano wobec niego środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego w kwocie 10 tys. zł. Mężczyzna nie przyznał się do stawianych mu zarzutów.

We wrześniu ubiegłego roku funkcjonariusze krakowskiej delegatury zatrzymali do tej sprawy dr Andrzeja Z., Zastępcę Dyrektora ds. Medycznych Szpitala im. Rydygiera w Krakowie i zarazem ordynatora oddziału hematologii tego szpitala. Prokuratura Rejonowa w Krakowie Nowej Hucie przedstawiła Andrzejowi Z. zarzut przyjęcia korzyści majątkowej w związku z pełnieniem funkcji publicznej. Do dzisiaj ordynatorowi przedstawiono zarzuty przyjęcie łapówek w kwocie kilkudziesięciu tysięcy złotych. Z uwagi na uzupełnienie zarzutów postanowieniem prokuratora Andrzej Z. został zawieszony w czynnościach służbowych szefa oddziału.
 
Obu zatrzymanym przez CBA mężczyznom grozi do 8 lat pozbawienia wolności.
 
Małgorzata Matuszak, Wydział Komunikacji Społecznej CBA
 

 

do góry