Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

10.07.2007 Żądali milionów za załatwienie sprawy w Ministerstwie Rolnictwa

10.07.2007

Dwóch mężczyzn, którzy powołując się na wpływy w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, mieli żądać wielomilionowych łapówek za załatwienie przekwalifikowania ziemi rolnej na działki budowlane, zatrzymali agenci CBA. Piotr R. i Andrzej K. usłyszeli zarzuty płatnej protekcji a sąd tymczasowo ich aresztował.

W piątek po południu w Warszawie funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali Piotra R. W tym samym czasie inna grupa agentów CBA dokonała zatrzymania Andrzeja K. W trakcie prowadzonego śledztwa CBA ustaliło, że obaj mieli żądać kilkumilionowych łapówek za załatwienie przekwalifikowania ziemi rolnej na działki budowlane. W tym przypadku miało chodzić o atrakcyjną kilkudziesięciohektarową działkę, nad mazurskimi jeziorami. Za wykorzystanie swoich wpływów w Ministerstwie Rolnictwa i załatwienie sprawy podejrzani chcieli aż 3 miliony złotych.

Zatrzymanym mężczyznom przedstawiono zarzuty płatnej protekcji, a sąd tymczasowo ich aresztował. Grozi im do 8 lat pozbawienia wolności. Funkcjonariusze CBA w ministerstwie zabezpieczyli dokumenty oraz sprzęt informatyczny zawierający dane, mogące stanowić dowody w sprawie. Sprawa jest rozwojowa, niewykluczone jest rozszerzenie kręgu osób podejrzanych.

 

 

 

 

 

 

 

 


Piotr Kaczorek
Centralne Biuro Antykorupcyjne

 

 

 

 

 

 

 

 

do góry