Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

25.09.2014 Akt oskarżenia

25.09.2014

Wojskowa Prokuratura Okręgowa w Warszawie skierowała do sądu kolejny akt oskarżenia w postępowaniu prowadzanym wspólnie z agentami Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

W ostatnich dniach zostało zakończone postępowanie przygotowawcze w jednym z wątków prowadzonego śledztwa wspólnie przez CBA i Wojskową Prokuraturę Okręgową w Warszawie. Tym razem postępowanie dotyczyło zdarzeń mających miejsce w latach 2003-2010, ujawnionych w wyniku prowadzonych czynności.

Do Wojskowego Sądu Okręgowego w Warszawie trafił akt oskarżenia przeciwko dwóm byłym żołnierzom jednej z podwarszawskich jednostek wojskowych.

Zebrane dowody wskazują w szczególności na to, że mężczyźni kierując magazynem mundurowym w podwarszawskiej jednostce wojskowej poprzez fałszowanie dokumentów i inne zabiegi uzyskiwali nadwyżki przedmiotów zaopatrzenia mundurowego (na przykład mundurów polowych), które następnie przywłaszczali.

Prokurator zarzucił im przekroczenie uprawnień i poświadczenie nieprawdy w dokumentach w celu osiągnięcia korzyści majątkowej oraz przywłaszczenie rzeczy o wartości przekraczającej 600 tys. zł.

Oskarżeni złożyli wniosek o dobrowolne poddanie się karze.

Posiedzenie sądu zaplanowane jest 29 października 2014 roku.

O innym wątku tej sprawy pisaliśmy w komunikacie z 17.09.2014 r.

Jacek Dobrzyński, Rzecznik Prasowy CBA  

do góry