Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

29.09.2014 Szef CBA na Konwencji EUROPOL-u

29.09.2014

W dniach 24-25 września Szef Centralnego Biura Antykorupcyjnego wziął udział w Europejskiej Konwencji Szefów Policji. Spotkanie odbyło się w siedzibie EUROPOL-u w Hadze. Współgospodarzem tegorocznej konwencji była włoska Prezydencja.

W Konwencji udział wzięli ministrowie i szefowie policji europejskich oraz przedstawiciele organów ścigania państw członkowskich UE. W tegorocznej edycji Polskę reprezentowali Szef Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Komendant Główny Policji oraz przedstawiciele Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Służby Celnej.

Celem konwencji była wymiana doświadczeń i dialog pomiędzy przedstawicielami wyższego szczebla kierowniczego wszystkich służb i organów ścigania współpracujących w ramach EUROPOL-u. Głównym celem spotkań było omówienie dotychczasowej współpracy w zakresie zapobiegania i zwalczania zorganizowanej przestępczości międzynarodowej, jak również możliwość jej polepszenia.

W tym roku dyskutowano przede wszystkim na tematy dotyczące przestępczości gospodarczej, cyberprzestępczości, nielegalnej imigracji oraz terroryzmu.

Szef CBA, jako jeden z zaproszonych gości, uczestniczył także w uroczystości związanej z obchodami 95 rocznicy powołania polskiej policji. Spotkanie odbyło się 25 września 2014 roku w Ambasadzie RP w Hadze.

Jacek Dobrzyński, Rzecznik Prasowy CBA

do góry