Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

21.10.2014 Akt oskarżenia za fikcyjny konkurs

21.10.2014

Prokuratura Okręgowa w Warszawie skierowała do Sądu Rejonowego dla Warszawy Śródmieścia akt oskarżenia przeciwko dwóm osobom w śledztwie, w którym czynności prowadzili funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Postępowanie dotyczyło nieprawidłowości w związku z zatrudnieniem pracownika w Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji w 2013 roku.

 

Dwie osoby zostały oskarżone w śledztwie przeprowadzonym przez agentów CBA pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Wśród nich są wicedyrektor Departamentu Zarządzania Kryzysowego i Powiadamia Ratunkowego oraz były pracownik tego departamentu.

Zgromadzony w toku postępowania materiał dowodowy wskazuje, że zastępca dyrektora podjęła decyzję o zatrudnieniu osoby na stanowisku głównego specjalisty w kierowanym przez nią departamencie przed uruchomieniem i przeprowadzeniem procedury konkursowej. Jak ustalono w śledztwie przed datą oficjalnego ogłoszenia o rozpoczęciu naboru udzieliła mężczyźnie obietnicę, że zostanie on zatrudniony i następnie zredagowała ogłoszenie o naborze w sposób go preferujący. Ponadto wielokrotnie udzielała mu informacji związanych z procedurą rekrutacji oraz jako przewodnicząca komisji, dokonała wyboru jego kandydatury. Prokuratura Okręgowa w Warszawie przedstawiła wicedyrektor zarzut przekroczenia uprawnień. Drugi oskarżony usłyszał zarzut współdziałania z urzędniczką w celu osiągnięcia korzyści majątkowej.

W październiku prokuratura skierowała do Sądu Rejonowego dla Warszawy Śródmieścia akt oskarżenia.

Grozi im od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Jacek Dobrzyński, Rzecznik Prasowy CBA

do góry