Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

29.09.2015 Spotkanie Grupy Sterującej RAI

29.09.2015
  • 21 Spotkanie Grupy Sterującej Regionalnej Inicjatywy Antykorupcyjnej – RAI

Przedstawiciel CBA uczestniczył jako obserwator w 21 Spotkaniu Grupy Sterującej Regionalnej Inicjatywy Antykorupcyjnej – RAI

CBA od maja 2015 roku uczestniczy w pracach RAI w charakterze obserwatora w wyniku zaproszenia wystosowanego z RAI w uznaniu roli CBA w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, jako lidera  w obszarze zwalczania korupcji i działań prewencji i edukacji antykorupcyjnej .

Organizacja RAI powstała w Sarajewie w lutym 2000 roku jako Pakt Stabilności Inicjatywy Antykorupcyjnej (SPA). Stanowi ona międzyrządową organizacje, która zajmuje się korupcją jako jednym z najpoważniejszych zagrożeń dla ożywienia i rozwoju krajów Europy Południowo-Wschodniej - Albanii, Bośni i Hercegowiny, Bułgarii, Chorwacji, Republiki Macedonii, Mołdawii, Czarnogóry, Rumunii i Serbii . Służy ona jako platforma dla koordynacji działań antykorupcyjnych i polityki dla jej krajów członkowskich i obserwatorów. Sekretariat Inicjatywy został utworzony w Sarajewie w 2004 roku i obecnie jest to jedyny ośrodek w Europie Południowo-Wschodniej zajmujący się wyłącznie  kwestiami antykorupcyjnymi.

W trakcie spotkania Grupy Sterującej RAI zostanie przyjęty Raport Oceniający implementacje Planu Pracy organizacji za lata 2014-2015, jak również zostanie omówiony Plan działań na lata 2016-2017.

Więcej na temat przystępienia CBA do organizacji RAI: Kominikat z dnia 20 maja 2015 roku

 

Jacek Dobrzyński, Rzecznik Prasowy CBA

do góry