Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

14.07.2017 Biznesmen korumpował

14.07.2017

Kolejne zatrzymanie związane ze spółką PIT- Radwar. Ustalenia gdańskiego CBA - przedsiębiorca dawał łapówki za realizację zakupów w imieniu PIT-Radwar S.A.

CBA informuje, można skorzystać z klauzuli niekaralności.

Funkcjonariusze CBA z delegatury w Gdańsku zatrzymali kolejną osobę w sprawie korupcji w Pit-Radwar S.A. Zatrzymany przedsiębiorca w zamian za zamówienia składane przez spółkę udzielał obietnic i dawał łapówki osobie odpowiedzialnej za realizację zakupów w imieniu PIT-Radwar S.A.

Mechanizm przestępczy polegał na tym, że przedsiębiorca zawyżał wartość towarów dostarczanych do Pit-Radwar o „prowizję” sięgającą nawet 5%, którą po wpłacie pieniędzy za faktury przekazywał w ramach korzyści majątkowej pracownikowi spółki.

Prokuratura Regionalna w Gdańsku zatrzymanemu mężczyźnie postawiła zarzuty korupcyjne. W tej sprawie już dwie osoby  z Pit Radwar usłyszały zarzuty i na wniosek prokuratury trafiły do aresztu.

Informacja CBA: osoby które wręczały korzyści majątkowe mogą skorzystać z tzw. klauzuli niekaralności jeżeli zawiadomią o tym organ powołany do ścigania przestępstw

i ujawnią wszelkie okoliczności sprawy.

T. Brodowski CBA

do góry