Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

23.10.2017 CBA: przeszukania w UM Inowrocław. Ustalania kontroli CBA wskazują na możliwość popełnienia przestępstwa

23.10.2017

CBA po ustaleniach kontroli idzie do prokuratury z zawiadomieniem o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Sprawa dotyczy fikcyjnych faktur i wypłacanych na ich podstawie pieniędzy z kasy Urzędu Miasta Inowrocław.

11 października 2017 roku funkcjonariusze gdańskiej Delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego wszczęli kontrolę procedur w przedmiocie udzielania i realizacji zamówień publicznych, których wnioskodawcą był Wydział Kultury, Promocji i Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Inowrocławia w latach 2015-2017.

Już pierwsze czynności, prowadzone od ponad tygodnia,  potwierdziły  nasze wcześniejsze przypuszczenia i pozwoliły na złożenie do Prokuratury Rejonowej w Inowrocławiu zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Sprawa dotyczy fikcyjnych faktur i wypłacanych na ich podstawie pieniędzy z kasy Urzędu Miasta .

W piątek, 20.10,  późnym   popołudniem  agenci  CBA z Delegatury w Gdańsku weszli do Urzędu Miasta w Inowrocławiu, do jednej z jednostek kulturalnych podległych urzędowi (Kujawskie Centrum Kultury) oraz mieszkań prywatnych. Te przeszukania o charakterze procesowym  pozwoliły na  zabezpieczenie dowodów w sprawie. Zabezpieczyliśmy dokumenty i faktury związane z wprowadzaniem do obrotu fikcyjnych faktur i rachunków, a także nośniki danych i komputery.

Prokuratura wszczęła śledztwo w związku z zawiadomieniem Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

Także sama kontrola rozpoczęta 11.10. będzie kontynuowana.

Piotr Kaczorek, CBA

do góry