Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

11.04.2018 Korupcyjny proceder przy przetargach na atrakcyjne nieruchomości w Krakowie – kolejny zatrzymany

11.04.2018

Delegatura CBA w Krakowie, pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Krakowie,  prowadzi  śledztwo  dotyczące powoływania się na wpływy w m.in. administracji samorządowej oraz w Zarządzie Budynków Komunalnych w Krakowie i podejmowania się bezprawnego pośrednictwa w załatwianiu najmu lub kupna mieszkań i lokali użytkowych usytuowanych w atrakcyjnych częściach Krakowa, nieopodal rynku czy wzgórza wawelskiego.

Już wcześniej w ręce krakowskich agentów CBA  wpadły 4 osoby m.in. dwóch pośredników Robert F. i Małgorzata P.  Agenci przeszukali mieszkania zatrzymanej dwójki pośredników i pomieszczenia w instytucjach samorządowych, tam zabezpieczono dowody związane ze sprawą. 

Kolejny zatrzymany przez CBA  - Adam K.  - usłyszał  w prokuraturze zarzut dotyczący działania w porozumieniu z innymi osobami i udzielenia Małgorzacie P. i Robertowi F. korzyści majątkowej w wysokości 120 tys. zł. Ta dwójka miała za te pieniądze podjąć się bezprawnego wywarcia wpływu na osoby pełniące funkcje publiczne ZBK, tak, aby dwie aukcje publiczne na atrakcyjne mieszkania przy ul. Pawlikowskiego i Stradomskiej zostały odpowiednio rozstrzygnięte, na korzyść konkretnych osób. 

Niewykluczone dalsze zatrzymania w tej sprawie. Śledztwo jest rozwojowe i wielowątkowe.

Piotr Kaczorek, CBA

do góry