Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

08.10.2018 CBA na IV Europejskim Forum Cyberbezpieczeństwa CYBERSEC 2018

08.10.2018

W dniu 8 października 2018 roku Zastępca Szefa Centralnego Biura Antykorupcyjnego dr Grzegorz Ocieczek, adiunkt na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego (UKSW), wziął udział w IV Europejskim Forum Cyberbezpieczeństwa CYBERSEC 2018 w Krakowie.

Cybersec to coroczne i jedno z najważniejszych w Europie wydarzeń poświęconych strategicznym aspektom cyberbezpieczeństwa i cyberprzestrzeni, stanowiące platformę współpracy między rządami, organizacjami międzynarodowymi oraz podmiotami sektora prywatnego.

Głównym celem tego przedsięwzięcia jest m.in. szeroka dyskusja na temat aktualnych wyzwań dotyczących bezpieczeństwa w przestrzeni cyfrowej oraz tworzenie rekomendacji dotyczących skutecznej walki
z cyberzagrożeniami. Cybersec jest odpowiedzią na szybki rozwój transformacji cyfrowej oraz związanym z tym ryzykiem. 

Forum Cybersec zrzesza przedstawicieli z sektora publicznego i prywatnego, jak również reprezentantów organizacji pozarządowych, co pozwala na uwzględnienie punktu widzenia wszystkich stron oraz umożliwia wymianę wiedzy, cennych doświadczeń, pomysłów i najlepszych praktyk między ekspertami ds. cyberbezpieczeństwa.

Głównym organizatorem tegorocznego spotkania jest Instytut Kościuszki.

 

 

 

 

do góry