Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

Łapówka

22.11.2018 Naczelnik Urzędu Skarbowego i urzędnik skarbowy zatrzymani na gorącym uczynku. Wzięli 150 tys. zł łapówki od przedsiębiorcy

22.11.2018

Warszawscy agenci CBA zatrzymali Naczelnika Urzędu Skarbowego w Ostrowi Mazowieckiej i komornika skarbowego z tego samego urzędu. Jeden z nich w restauracji pod Ostrowią wziął 150 tys. zł w gotówce.

Funkcjonariusze CBA wkroczyli do akcji po tym, jak naczelnik i poborca skarbowy spotkali się w urzędzie. Po chwili byli już w rękach agentów Biura. Zostali zatrzymani w swoim urzędzie. Mężczyźni nie spodziewali się takiego obrotu sprawy i zdecydowanego działania funkcjonariuszy CBA.

Jak ustalili prowadzący sprawę i operację agenci CBA, za te pieniądze miała być znacznie zmniejszona wysoka kara finansowa (domiar skarbowy) nałożona na przedsiębiorcę. Ale to jeszcze nie wszystko co za łapówkę oferowali urzędnicy - mając wiedzę, że przewinienia skarbowe biznesmena mogą być większe, oferowali roztoczenie nad jego interesem swoistego parasola ochronnego.

Zgromadzone materiały trafią teraz do Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce, gdzie zatrzymani przez CBA usłyszą zarzuty korupcyjne.

Agenci CBA przeszukali pomieszczenia w urzędzie skarbowym, w którym pracowali obaj urzędnicy. 

Czynności trwają, badane będą kolejne wątki.

 

Piotr Kaczorek, CBA

do góry