Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

25.03.2019 OECD Global Anti-corruption & Integrity Forum 2019

25.03.2019
  • OECD Global Anti-corruption & Integrity Forum 2019
    OECD Global Anti-corruption & Integrity Forum 2019
  • Na zdjęciu Zastępca Szefa CBA
    Na zdjęciu Zastępca Szefa CBA

Zastępca Szefa Centralnego Biura Antykorupcyjnego dr Grzegorz Ocieczek wziął udział w dorocznym Forum Antykorupcyjnym OECD 2019.

Globalne Forum OECD ds. Antykorupcji i Integralności jest publiczną, wielostronną platformą Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju, która kształtuje dialog antykorupcyjny między rządami, kręgami politycznymi, sektorem prywatnym, społeczeństwem obywatelskim i środowiskiem akademickim.

Forum OECD Global Anti-corruption & Integrity 2019 „Tech for Trust” koncentrowało się na ryzyku i możliwościach nowych technologii w zakresie uczciwości oraz przeciwdziałania korupcji.

Tematem przewodnim tegorocznego forum była technologia blockchain, big data analytics (analiza dużych zbiorów danych), artificial intelligence (sztuczna inteligencja) i inne nowe technologie zmieniające sposób pracy dla rządów, przedsiębiorstw i społeczeństwa.

W trakcie Forum omówiono również nowe spostrzeżenia związane z handlem, przekupstwem zagranicznym, współpracą w zakresie konkurencji i rozwoju oraz inne kwestie.

Globalne Forum OECD ds. Zwalczania Korupcji i Uczciwości 2019 odbyło się w Paryżu od 20 do 21 marca i zgromadziło ponad 1800 uczestników ze 120 krajów.

W spotkaniu wziął udział Zastępca Szefa CBA dr Grzegorz Ocieczek adiunkt UKSW, jako przedstawiciel instytucji wiodącej w zakresie prewencji i działań antykorupcyjnych w Polsce.

Wydział Komunikacji Społecznej CBA

do góry