Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

28.03.2019 Multilateralne spotkanie kierownictwa CBA, estońskiej Policji (KTT) oraz KAPO, litewskiego STT i łotewskiego KNAB

28.03.2019
  • Multilateralne spotkanie kierownictwa CBA, estońskiej Policji (KTT) oraz KAPO, litewskiego STT i łotewskiego KNAB
    ©AndreyPopov/Photogenica

Szef CBA Ernest Bejda oraz Zastępca Szefa CBA Grzegorz Ocieczek 25 – 26 marca 2019 roku wzięli udział w wielostronnym spotkaniu Szefów kluczowych instytucji zajmujących się zwalczaniem i przeciwdziałaniem korupcji. Spotkanie miało miejsce w stolicy Estonii a organizatorami była Centralna Policja Kryminalna (Central Criminal Police) oraz Służba Bezpieczeństwa Wewnętrznego (Internal Security Service KAPO).

W trakcie spotkań szefowie instytucji omówili m.in. bieżące sprawy, wyzwania i problemy w zwalczaniu oraz przeciwdziałaniu korupcji. Przedstawiano problemy prawne i techniczne występujące w konkretnych sprawach. Uczestnicy podzielili się swoimi doświadczeniami, wskazywano nowe rozwiązania i innowacje związane z antykorupcją. Dyskutowano o poprzedniej współpracy oraz omawiano jej przyszłe kierunki. Odniesiono się także do najlepszych praktyk stosowanych przez partnerów z regionu.

To pierwsze takie spotkanie szefów służb, które będzie kontynuowane w przyszłości.

do góry