Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

07.08.2020 Wołomin. Korupcja w starostwie. Kolejna osoba zatrzymana

07.08.2020
  • Fot. CBA

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało kolejną osobę do śledztwa dotyczącego korupcji w Starostwie Powiatowym w Wołominie.

Funkcjonariusze stołecznej Delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali w jednej z podwarszawskich miejscowości przedsiębiorcę działającą w branży deweloperskiej. Kobieta usłyszała zarzuty w Prokuraturze Okręgowej Warszawa-Praga. Zgromadzony materiał dowodowy wskazuje, że zatrzymana wręczyła ponad 20 tys. zł. korzyści majątkowej osobie powołującej się na wpływy w instytucji samorządowej.

Są to kolejne czynności śledczych w tej sprawie. Pierwsze realizacje miały miejsce w lutym i lipcu tego roku. Wśród dotychczasowych siedmiu zatrzymanych znaleźli się: byli urzędnicy Starostwa Powiatowego w Wołominie oraz Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Wołominie oraz przedsiębiorcy działający w branży deweloperskiej z okolic Warszawy.

Działalność przestępcza polegała na przyjmowaniu korzyści majątkowych przez urzędników Starostwa Powiatowego w Wołominie oraz Powiatowego Inspektoratu Budowlanego w Wołominie, wykonujących czynności służbowe w postępowaniach administracyjnych dotyczących inwestycji budowalnych. Korzyści majątkowe były udzielane przez inwestorów zarówno na etapie wydawania decyzji budowalnych, jak i odbioru budynku do użytkowania. Ustalenia śledczych wskazują, że w proceder korupcyjny oprócz urzędników starostwa były zaangażowane osoby prywatne oraz firmy prowadzące działalność deweloperską mające inwestycje budowlane zlokalizowane na terenie powiatu wołomińskiego.

Śledztwo jest rozwojowe.

Wydział Komunikacji Społecznej CBA

do góry