Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

07.08.2020 CBA udaremniło wprowadzenia produktu leczniczego za łapówkę

07.08.2020
  • Fot. ©graphia76/ Photogenica

Dwie osoby zatrzymane przez CBA w chwilę po zawarciu porozumienia w sprawie ,,załatwienia” rejestracji produktu leczniczego.

Funkcjonariusze lubelskiej delegatury CBA zatrzymali w jednej z warszawskich restauracji Przewodniczącego Komisji ds. Produktów Leczniczych - Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych oraz prezesa zarządu podwarszawskiej spółki działającej w branży farmaceutycznej. Jak ustalili agenci CBA obaj powoływali się na wpływy w instytucjach państwowych i podjęli się uzyskania pozytywnej decyzji w/w Urzędu w zakresie wprowadzenia do obrotu marihuany medycznej. Zatrzymany mężczyzna  oczekiwał ,,wynagrodzenia” w formie gotówki, udziałów w spółkach, zatrudniania osób z rodziny, a także zatrudnienia na stanowisku menadżerskim.

Obaj mężczyźni zostali zatrzymani w ramach czynności własnych CBA, w trakcie podpisywania umowy zobowiązania inwestycyjnego warunkującego otrzymanie żądanych korzyści.     

Jednocześnie agenci CBA zabezpieczyli materiał dowodowy w miejscach pracy i zamieszkania zatrzymanych osób. Zwrócili się także o dokumenty do Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych.

Zgromadzone materiały trafią jeszcze dzisiaj do prokuratury, celem wszczęcia śledztwa i objęcia zarzutami zatrzymanych osób.

Wydział Komunikacji Społecznej CBA

do góry