Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

12.07.2021 CBA udaremniło ,,wypranie” i wprowadzenie do obiegu 2 mln zł

12.07.2021
  • Fot. ©alphaspirit/Photogenica

Operacja specjalna CBA: dwie osoby zatrzymane przez Centralne Biuro Antykorupcyjne w związku z próbą zalegalizowania 2 mln zł.

Funkcjonariusze łódzkiej Delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego uzyskali informacje o procederze przestępczym na terenie województwa mazowieckiego. Zgromadzone w ciągu kilkunastu tygodni materiały dały podstawę do przeprowadzenia realizacji, w trakcie której zatrzymano dwie osoby.

Wszystko odbyło się podczas spotkania we wtorkowe popołudnie w jednym z warszawskich hoteli. Ustalenia śledczych CBA wskazują, że zatrzymani zobowiązali się do ,,wyprania” 2 mln zł pochodzących z przestępstwa. Chodziło o wprowadzenie pieniędzy w obieg gospodarczy poprzez firmy i fikcyjne usługi. Za przeprowadzenie fikcyjnych transakcji jeden z mężczyzn zażądał wynagrodzenia w wysokości 600 tys. zł.

Do zatrzymania doszło w chwilę po przekazaniu 2 mln zł.

Funkcjonariusze CBA zabezpieczyli gotówkę oraz elektroniczne nośniki danych, przeszukano miejsce transakcji a także przeprowadzono inne niezbędne czynności procesowe. Mężczyźni zostali przekazani do dyspozycji Prokuratury Okręgowej w Warszawie, gdzie usłyszeli zarzuty. Decyzją sądu jeden z zatrzymanych najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Wydział Komunikacji Społecznej CBA

 

do góry