Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

06.12.2021 Wizyta Zastępcy Szefa CBA w Kijowie na Ukrainie

06.12.2021
  • Forum

W dniach 30 listopada – 2 grudnia 2021 roku, na zaproszenie Prokurator Generalnej Ukrainy, Iryny Wenediktowej, Zastępca Szefa Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Daniel Karpeta, wraz z delegacją Biura, złożył oficjalną wizytę w Kijowie, na Ukrainie, gdzie wziął udział w Międzynarodowym Forum Antykorupcyjnym pn. „Kleptokracja i nielegalne przepływy finansowe”.

Celem forum było omówienie prawnych aspektów najnowszych form przestępczości, a także wymiana doświadczeń związanych z działaniem wymiaru sprawiedliwości w obszarze efektywnego zapobiegania i reagowania na przestępstwa przeciwko interesowi publicznemu. Spotkanie podzielone zostało na kilka paneli, w trakcie których głos zabrali liczni eksperci międzynarodowi. Przedstawiciele CBA zabrali głos podczas panelu ,,Zwalczanie prania pieniędzy jako narzędzie walki z korupcją – wyzwania i możliwości”.

Wydarzenie zgromadziło ponad 100 uczestników z ponad 20 krajów. W forum wzięli udział m.in. szefowie wyspecjalizowanych organów śledczych, prokuratorzy z krajów Europy Środkowo-Wschodniej czy międzynarodowi profesjonaliści zajmujący się zwalczaniem korupcji.

W ramach wizyty, w dniu 30 listopada 2021 roku, Zastępca Szefa CBA spotkał się z Ambasadorem Rzeczypospolitej Polskiej na Ukrainie, Bartoszem Cichockim. Spotkanie było doskonałą okazją do omówienia obecnej sytuacji w regionie w kontekście relacji polsko-ukraińskich, w szczególności współpracy antykorupcyjnej.

Wydział Komunikacji Społecznej CBA

do góry