Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

15.12.2021 Kontrola w Śląskim Centrum Przedsiębiorczości zakończona

15.12.2021
  • Fot. © stevanovicigor/ Photogenica

Śląskie Centrum Przedsiębiorczości wezwało jednego z beneficjentów wsparcia finansowego do zwrotu ponad 157 tys. zł. To efekt kontroli przeprowadzonej przez funkcjonariuszy CBA.

Funkcjonariusze Wydziału Postępowań Kontrolnych CBA w Katowicach przeprowadzili kontrolę podejmowania i realizacji decyzji przez Śląskie Centrum Przedsiębiorczości. Postępowanie obejmowało sprawdzenie udzielania jednej ze spółek z terenu woj. śląskiego wsparcia finansowego ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 oraz prowadzenia monitoringu projektów w okresie trwałości tj. czasie, w którym należy zachować w niezmienionej formie efekty projektu. Czynności prowadzono od 7 czerwca 2021 r. do 2 listopada 2021 r.

W wyniku działań kontrolnych Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Śląskie Centrum Przedsiębiorczości podjęło czynności sprawdzające względem jednego z beneficjentów Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego. Jak ustalono jeden z beneficjentów złożył dokumenty nie wykazujące rzeczywistego wpływu podmiotów partnerskich i powiązanych na utratę przez niego statusu małego bądź średniego przedsiębiorcy (posiadanie takiego statusu było warunkiem koniecznym dla uzyskania dofinansowania).

Efektem tych czynności było wezwanie beneficjenta do zwrotu całości wypłaconych środków dofinansowania w wysokości ponad 157 tys. zł.

Wydział Komunikacji Społecznej CBA

do góry