Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

11.01.2022 Kolejny akt oskarżenia ws. GetBack S.A.

11.01.2022
  • 420 fot. CBA

Do sądu trafił kolejny akt oskarżenia w sprawie GetBack S.A. Czynności w śledztwie prowadzili funkcjonariusze warszawskiej Delegatury CBA. Śledztwo w sprawie GetBack S.A. prowadzone jest w kilku wątkach.

Funkcjonariusze stołecznej Delegatury CBA prowadzą czynności w związku ze  śledztwem dotyczącym nieprawidłowości w spółce GetBack S.A. Postępowanie nadzoruje Prokuratura Regionalna w Warszawie.
Wczoraj prokuratura skierowała do Sądu Okręgowego w Warszawie kolejny – drugi – akt oskarżenia obejmujący tym razem 11 osób, w tym czterech byłych członków zarządu GetBack S.A. oraz 7 innych osób. Wśród oskarżonych jest m.in. były prezes zarządu GetBack S.A. Konrad K., zatrzymany przez CBA w czerwcu 2018 r.
Zarzuty zawarte w akcie oskarżenia dotyczą m.in. działania Konrada K. na szkodę spółki poprzez zawarcie niekorzystnych i faktycznie niewykonanych umów na pozorne usługi oraz podanie w kwietniu 2018 r. nieprawdziwych danych w komunikacie giełdowym dotyczącym rzekomych możliwości uzyskania istotnego wsparcia finansowego dla GetBack S.A. ze strony instytucji finansowych.
Zarzuty zawarte w akcie oskarżenia obejmują ponadto działanie wspólnie i w porozumieniu z innymi osobami. Akt oskarżenia dotyczy także osób, które ukrywały pochodzenie pieniędzy uzyskanych z GetBack na podstawie pozornych umów.
Dotychczas w tym wielowątkowym śledztwie zarzuty usłyszało już ponad 90 osób. W październiku 2020 roku w sprawie został skierowany pierwszy akt oskarżenia. Prokuratura Regionalna w Warszawie zarzuciła 16 osobom m.in. oszustwa związane z dystrybucją obligacji GetBack S.A. i certyfikatów funduszy inwestycyjnych, nadużycie uprawnień i wyrządzenie Idea Bankowi szkody majątkowej w wielkich rozmiarach oraz prowadzenie przez ten bank działalności maklerskiej bez wymaganego zezwolenia KNF.
Wydział Komunikacji Społecznej CBA

Komunikat prokuratury w sprawie 
 

do góry