Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

26.05.2022 Areszt i zarzuty dla byłego adwokata

26.05.2022
  • Fot. ©Patryk/Kosmider Photogenica

Były adwokat zatrzymany przez CBA w nowym śledztwie dotyczącym powoływania się na wpływy w wymiarze sprawiedliwości.

Delegatura CBA w Białymstoku prowadzi wspólnie z Podlaskim Wydziałem Zamiejscowym Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej wielowątkowe śledztwo dotyczące m.in. powoływania się na wpływy w wymiarze sprawiedliwości.

W ramach tego wątku sprawy zatrzymano jedną osobę – to były adwokat.

Jak ustalono w toku prowadzonego postępowania zatrzymany mężczyzna kilkukrotnie przyjmował korzyści majątkowe i obietnice wręczenia mu takich korzyści, przy czym wskazany przyjął 140 tyś. zł w gotówce z obiecanych mu 320 tys. zł. Wskazany  w zamian zobowiązał się do pomyślnego końcowego rozstrzygnięcia postępowań prowadzonych przez prokuraturę i sądy.

Wskazany mężczyzna w swych przestępczych działaniach powoływał się przy tym na rzekome wpływy, koneksje i znajomości jakie miał posiadać w prokuraturze,  co okazało się nieprawdą.

Zatrzymany usłyszał w siedzibie Podlaskiego Wydziału Zamiejscowego Prokuratury Krajowej zarzuty powoływania się na wpływy. Wobec podejrzanego sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

To nowe śledztwo prowadzone przez Delegaturę CBA w Białymstoku wspólnie z Prokuraturą Krajową. Śledztwo zostało wszczęte na materiałach własnych CBA. Sprawa jest rozwojowa.

Wydział Komunikacji Społecznej CBA

do góry