Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

26.05.2022 Trefne faktury na ponad 860 tys. zł

26.05.2022
  • Fot. © DmitriySk/ Photogenica

Śledczy z łódzkiej Delegatury CBA zatrzymali kolejną osobę podejrzaną o wystawianie fikcyjnych faktur na ponad 860 tys. zł. Śledztwo jest w toku.

Funkcjonariusze Delegatury CBA w Łodzi zatrzymali na terenie województwa łódzkiego przedstawiciela branży ubezpieczeń, któremu Prokuratura Okręgowa w Warszawie przedstawiła szereg zarzutów, w tym poświadczenia nieprawdy w fakturach. 

Zatrzymany przez okres kilku lat posługiwał się fikcyjnymi fakturami, czym działał na szkodę Skarbu Państwa poprzez uszczuplenie w podatku dochodowym. Kwota fikcyjnych faktur objętych zarzutami to ponad 860 tys. zł. Prokurator zastosował wobec niego wolnościowe środki zapobiegawcze.

To kolejny podejrzany w tym postępowaniu. Przedmiotowe śledztwo jest prowadzone w sprawie wystawiania fikcyjnych faktur, jak również w sprawie uszczupleń podatkowych, zarówno w podatku dochodowym, jak i w podatku VAT. W październiku 2021 roku funkcjonariusze łódzkiej Delegatury zatrzymali organizatora nielegalnego procederu i wystawcę szeregu nierzetelnych dokumentów na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa przekazania tych dokumentów.

Sprawa jest rozwojowa, planowane są kolejne zatrzymania.

Wydział Komunikacji Społecznej CBA

do góry