Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

26.05.2022 4 osoby zatrzymane w związku z „produkcją” faktur. Śledztwo dotyczy wystawienia faktur na ponad 80 mln zł

26.05.2022
  • Fot. © IzelPhotography/Photogenica

Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali kolejne cztery osoby, którym ogłoszono zarzuty dotyczące używania fikcyjnych faktur VAT na kwotę ponad 12 mln zł.

Funkcjonariusze stołecznej Delegatury CBA prowadzą pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Warszawie śledztwo dotyczące funkcjonowania procederu wystawiania fałszywych faktur oraz powoływania się na wpływy w zamian za korzyści majątkową. Dotychczas zarzuty w tej sprawie usłyszało  78 osób, trzy zostały tymczasowo aresztowane. Prokuratura przedstawiła zarzuty karne związane z procederem używania fikcyjnych faktur na łączną kwotę ponad 80 mln zł. W sprawie skierowano do tej pory 20 aktów oskarżenia przeciwko 33 osobom.

Funkcjonariusze CBA w ostatnich dniach zatrzymali na terenie województwa mazowieckiego kolejne cztery osoby zamieszane w proceder. Zatrzymani usłyszeli w prokuraturze zarzuty używania łącznie ponad 200 fikcyjnych faktur na kwotę ponad 12 mln zł. Prokurator zastosował wobec nich wolnościowe środki zapobiegawcze.

Na skutek działań CBA oraz Prokuratury, część przedsiębiorców dobrowolnie zgłosiła się do Urzędów Skarbowych w celu uregulowania dokonanego uszczuplenia w związku z wykorzystywaniem w prowadzonej działalności nierzetelnych faktur VAT.

Wydział Komunikacji Społecznej CBA

do góry