Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

09.06.2022 Ustawione przetargi na sprzęt medyczny. Zatrzymana kolejna osoba

09.06.2022

Kolejna osoba zamieszana w proceder ustawiania przetargów na sprzęt medyczny zatrzymana przez CBA.

Na polecenie Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu funkcjonariusze warszawskiej Delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali kolejną osobę w związku z prowadzonym śledztwem dotyczącym zakłócania postępowań przetargowych na sprzęt medyczny dla placówek służby zdrowia na terenie kraju. Tym razem jest to pracownik placówki służby zdrowia. Zatrzymana usłyszała już w prokuraturze zarzut zakłócania przetargu publicznego na dostawę ambulansów wraz z wyposażeniem. 

Do chwili obecnej w sprawie przedstawiono zarzuty 10 osobom, w tym pracownikom służby zdrowia oraz przedstawicielowi firmy, która dostarczała sprzęt medyczny.  

Delegatura CBA w Warszawie prowadzi od kilku miesięcy postępowanie pod nadzorem Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu dotyczące rozpowszechniania informacji mających istotne znaczenie dla zawarcia umów będących przedmiotem przetargów oraz wchodzenia w porozumienie z innymi osobami na szkodę instytucji, na rzecz których były organizowane przetargi. Postępowanie obejmuje lata 2019-2020.

W procederze uczestniczył przedstawiciel znanej firmy dostarczającej sprzęt medyczny dla placówek służby zdrowia, który wchodził w nieformalne porozumienie z pracownikami tych jednostek odpowiedzialnymi za przygotowanie opisu przedmiotu zamówienia lub bezpośrednio biorącymi udział w pracach komisji przetargowych. Łączna wartość zamówień objętych śledztwem, w których miało dojść do nieprawidłowości to ok. 5 milionów złotych.

Badane są kolejne wątki tej sprawy i niewykluczone dalsze zatrzymania i zarzuty.

Zespół Prasowy CBA

 

 

 

 

 

 

 

do góry