Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

22.09.2022 Śledczy kontynuują czynności ws. GetBack S.A.

22.09.2022

Cztery osoby sprzedające obligacje GetBack S.A. zatrzymane przez CBA. Tym samym zwiększa się grono podejrzanych w tym wielowątkowym śledztwie.

Funkcjonariusze stołecznej Delegatury CBA przeprowadzili kolejne czynności w związku ze śledztwem dotyczącym nieprawidłowości w spółce GetBack S.A. Postępowanie nadzoruje Prokuratura Regionalna w Warszawie.

W związku z kolejnymi ustaleniami w ostatnich dniach zatrzymano cztery osoby, które jako pracownicy jednego z banków oferowały klientom obligacje spółki, wprowadzając ich w błąd co do właściwości i bezpieczeństwa oferowanego produktu finansowego. Czynności przeprowadzono na terenie województw zachodniopomorskiego, łódzkiego i pomorskiego.

Łącznie, działając na terenie województwa zachodniopomorskiego i lubuskiego, sprzedali obligacje na kwotę ponad 14 mln złotych.

Zatrzymane osoby usłyszały zarzuty w Prokuraturze Regionalnej w Warszawie. Prokurator zastosował wobec nich wolnościowe środki zapobiegawcze.

Dotychczas w tym wielowątkowym śledztwie prowadzonym przez CBA pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Warszawie zarzuty usłyszało już ponad 100 osób. Prokuratura skierowała na razie pięć aktów oskarżenia, którymi objęto ponad 50 osób.

Zespół Prasowy CBA

do góry