Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

09.11.2022 Dwie osoby zatrzymane przez CBA w związku z powoływaniem się na wpływy w Urzędzie Miejskim we Wrocławiu

09.11.2022

Funkcjonariusze Delegatury CBA we Wrocławiu w ramach śledztwa nadzorowanego przez Prokuraturę Okręgową w Jeleniej Górze zatrzymali dwóch mieszkańców Wrocławia podejrzanych o powoływanie się na wpływy w Urzędzie Miejskim Wrocławia i podejmowanie się pośrednictwa w załatwieniu spraw administracyjnych związanych z nieruchomościami należącymi do Gminy Wrocław. Za załatwienie tych spraw domagali się udzielenia im korzyści majątkowych w postaci pieniędzy.

Ponadto w ramach wykonywanych czynności przeszukano kilka miejsc na terenie Wrocławia, w tym miejsca zamieszkania zatrzymanych. Czynności prowadzono także w Urzędzie Miejskim Wrocławia i  Zarządzie Zasobu Komunalnego Jednostce Budżetowej Gminy Wrocław, gdzie zabezpieczono dokumentację i dane elektroniczne mogących mieć znaczenie dowodowe dla prowadzonego śledztwa.

Osoby zatrzymane zostały doprowadzone do prokuratury, gdzie usłyszały zarzuty powoływania się na wpływy w Urzędzie Miejskim Wrocławia w zamian za obietnicę korzyści majątkowej. Podejrzanym grozi kara pozbawienia wolności do lat 8.

Na wniosek Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze miejscowy Sąd zastosował wobec jednego z podejrzanych areszt tymczasowy na dwa miesiące. Wobec drugiego z podejrzanych zastosowano środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego w kwocie 10 tysięcy złotych, zakazu opuszczania kraju oraz zakazu kontaktowania się z określonymi osobami.

Zespół Prasowy CBA

 

do góry