Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

24.11.2022 Wyłudzenia VAT w obrocie paliwami - kolejny zatrzymany

24.11.2022
  • Fot. © beawolf/Bank zdjęć Photogenica

Kolejna osoba zatrzymana przez CBA w śledztwie przeciwko grupie przestępczej działającej w zakresie obrotu paliwami płynnymi. Status podejrzanych w śledztwie uzyskało dotychczas ponad 200 osób.

Funkcjonariusze Delegatury CBA w Łodzi zatrzymali kolejną osobę w związku ze śledztwem przeciwko grupie przestępczej zajmującej się uszczupleniami publicznoprawnymi w związku z obrotem paliwami płynnymi. Czynności przeprowadzono w związku z wielowątkowym śledztwem prowadzonym pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Białymstoku.

Do tej pory zarzuty w tej sprawie usłyszało ponad 200 osób. Tym razem na terenie Dolnego Śląska zatrzymano mężczyznę, który według ustaleń śledczych miał przyjąć pieniądze w kwocie co najmniej 170 tys. zł, pochodzące z korzyści majątkowych związanych z popełnieniem czynu zabronionego.

Zatrzymany został doprowadzony do Prokuratury Regionalnej w Białymstoku, gdzie usłyszał zarzut prania pieniędzy. Prokurator zastosował wobec podejrzanego wolnościowe środki zapobiegawcze, w tym dozór Policji, poręczenie majątkowe oraz zakaz kontaktowania z innymi podejrzanymi.

Prowadzący postępowanie śledczy nie wykluczają powiększenia listy zatrzymanych i zarzutów.

Zespół Prasowy CBA

 

do góry