Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

30.11.2022 80 faktur na pół miliona złotych – 3 osoby zatrzymane

30.11.2022

Funkcjonariusze Delegatury CBA w Warszawie zatrzymali trzy osoby na terenie województwa mazowieckiego. Czynności przeprowadzono w związku ze śledztwem dotyczącym funkcjonowania procederu wystawiania fałszywych faktur oraz powoływania się na wpływy w zamian za korzyści majątkową. Postępowanie jest prowadzone pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Prokurator przedstawił zatrzymanym  zarzuty używania faktur poświadczających nieprawdę. Ustalenia śledczych wskazują, że zatrzymane osoby uczestniczyły w procederze wystawiania łącznie 80 fikcyjnych faktur na kwotę ponad 500 tys. zł.   

Dotychczas w przedmiotowym postępowaniu funkcjonariusze warszawskiej Delegatury CBA przeprowadzili 11 realizacji, w trakcie których zatrzymano łącznie 44 osoby podejrzane o popełnienie przestępstw związanych z powoływaniem się na wpływy w zamian za korzyść majątkową, a także biorących czynny udział w procederze handlu nierzetelnymi fakturami VAT.

Do tej pory zarzuty karne, związane z procederem wystawiania fikcyjnych faktur na łączną kwotę ponad 92 milionów złotych, usłyszało 91 osób, a Prokuratura Okręgowa w Warszawie w oparciu o zgormadzony w sprawie materiał dowodowy skierowała do sądów ponad 40 aktów oskarżenia.

Co istotne na skutek działań CBA oraz prokuratury, część przedsiębiorców dobrowolnie zgłosiła się do Urzędów Skarbowych w celu uregulowania dokonanego uszczuplenia w związku z wykorzystywaniem w prowadzonej działalności nierzetelnych faktur VAT.

Zespół Prasowy CBA

 

 

do góry