Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

21.09.2023 Seminarium pt. „Uczciwość warunkiem sprawnego państwa”

21.09.2023
  • Przy mównicy wykładowca z mikrofonem, w tle wyświetla się prezentacja, przy stole siedzą osoby - to kolejni wykładowcy
    fot.CBA
  • Grupa osób (mężczyżni i kobiety) stojąca na tle ściany z logo Centralnego Biura Antykorupcyjnego
    fot.CBA

Jaka jest rola uczciwości i etyki w budowaniu współczesnego państwa oraz społeczeństwa? Nad tym zagadnieniem debatowali naukowcy z uczelni wyższych wspólnie z ekspertami Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

W dniach 18–19 września 2023 roku w Ośrodku Szkoleniowo – Konferencyjnym im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego w Lucieniu odbyło się seminarium pt. „Uczciwość warunkiem sprawnego państwa”. W wydarzeniu uczestniczył Szef Centralnego Biura Antykorupcyjnego płk Andrzej Stróżny oraz Zastępca Szefa Centralnego Biura Antykorupcyjnego Marcin Stec oraz znakomici wykładowcy uczelni wyższych z Warszawy, Lublina, Poznania, Krakowa, Rzeszowa, Katowic oraz Białegostoku.

W seminarium udział wzięli również eksperci z Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Uczestnicy wydarzenia o charakterze naukowym debatowali nad zagadnieniem uczciwości i etyki w służbie państwu, kształtowaniu właściwych postaw etycznych oraz o profilaktyce antykorupcyjnej.

Seminarium zorganizowane w Ośrodku Szkoleniowo – Konferencyjnym im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego w Lucieniu stanowiło unikalną przestrzeń do wymiany myśli między środowiskiem naukowym, a funkcjonariuszami Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

Zespół Prasowy CBA

do góry