Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

24.06.2024 21. Międzynarodowa Konferencja Antykorupcyjna

24.06.2024
  • Grupa ludzi na niebieskim tle.
    CBA

W Wilnie zakończyła się największa Międzynarodowa Konferencja Antykorupcyjna, która zgromadziła ponad 2 tys. uczestników z 140 krajów. W wydarzeniu brali udział eksperci oraz przedstawiciele służb i instytucji antykorupcyjnych. Centralne Biuro Antykorupcyjne reprezentował Zastępca Szefa CBA, Dariusz Drozdowski.

W dniach 19-21 czerwca 2024 roku w Wilnie odbyła się 21. Międzynarodowa Konferencja Antykorupcyjna (IACC) pod hasłem „Przeciwstawianie się globalnym zagrożeniom: Obrona integralności”. Wśród gości znaleźli się eksperci, ustawodawcy, przedstawiciele środowiska akademickiego i służb antykorupcyjnych z całego świata, a także delegaci organizacji międzynarodowych, m.in. OLAF’u, Komisji Europejskiej i Europolu. Wydarzenie stanowiło platformę wymiany doświadczeń oraz najlepszych praktyk w zakresie przeciwdziałania korupcji. Tematami przewodnimi było przeciwdziałanie globalnym zagrożeniom, wspieranie walki o prawa oraz budowanie wspólnej i bezpiecznej przyszłości.

W konferencji wzięła również udział delegacja z Centralnego Biura Antykorupcyjnego, której przewodniczył Zastępca Szefa CBA, Dariusz Drozdowski. Pan Minister wystąpił jako prelegent podczas pierwszego w historii IACC spotkania kadry kierowniczej organów antykorupcyjnych z całego świata. Była to okazja do omówienia kluczowych kwestii związanych ze zwalczaniem korupcji przez organy ścigania, administrację państwową, społeczeństwo obywatelskie oraz sektor prywatny.

Podczas Konferencji IACC 2024, Zastępca Szefa CBA wraz z przedstawicielami CBA, odbyli szereg spotkań z partnerami zagranicznymi, m.in. z kierownictwem litewskiej służby specjalnej STT, przewodniczącym Międzynarodowego Forum Antykorupcyjnego (IACC) Ruebenem Lifuką oraz przedstawicielami Włoch, Stanów Zjednoczonych, Łotwy, Estonii i Papuy Nowej Gwinei.

Wszystkie sesje i dyskusje podczas tegorocznej konferencji miały na celu wzmocnienie globalnej współpracy i wymiany informacji między organami antykorupcyjnymi, co jest kluczowe dla skutecznej walki z korupcją na całym świecie.

do góry