Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

06.02.2007 Byli policjanci oferowali załatwianie bezkarności

06.02.2007

Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali trzech członków grupy przestępczej. Zatrzymani to byli policjanci, oferujący pośrednictwo w załatwianiu korzystnych rozstrzygnięć, m.in. zwalniania z aresztu czy odzyskiwania zabezpieczonych przez organy ścigania samochodów. Za swoje usługi żądali do kilkuset tysięcy złotych.

Funkcjonariusze CBA dokonali zatrzymań w godzinach porannych w Warszawie. W trakcie przeszukań zabezpieczono policyjne dokumenty oznaczone klauzulą "tajne" oraz amunicję. Dokonano także tymczasowego zajęcia mienia w postaci 25.000 zł, które jeden z zatrzymanych miał przy sobie. Jeszcze dziś mężczyźni zostaną przewiezieni do Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce.

Zatrzymanym zarzuca się płatną protekcję. Powołując się na wpływy w organach ścigania oferowali pośrednictwo w uzyskaniu korzystnych rozstrzygnięć w toczących się postępowaniach. Dążyli do uzyskiwania informacji z postępowań, podawali się za prokuratorów. Grozi im za to do 8 lat pozbawienia wolności.

Paweł K., Grzegorz S. i Robert S. to byli policjanci, obecnie zajmujący się windykacją długów. Ze służby wydaleni zostali kilka lat temu za przyjmowanie korzyści majątkowych.

Sprawa ma charakter rozwojowy, można spodziewać się zatrymań.

do góry