Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

12.09.2008 Nadużycia w banku

12.09.2008

Funkcjonariusze katowickiej Delegatury CBA zatrzymali prezesa Międzypowiatowego Banku Spółdzielczego w Myszkowie Leokadię M. oraz członka Komisji Rewizyjnej tego banku – Jadwigę M. Sprawa ma związek z działaniem na szkodę banku poprzez zaakceptowanie zawyżonych blisko o 1 mln zł faktur.

Delegatura w Katowicach pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Gliwicach prowadzi śledztwo w sprawie działania na szkodę Banku Spółdzielczego w Myszkowie. Ustalenia agentów CBA wskazywały, że osoba z kierownictwa banku zaakceptowała do wypłaty zawyżone blisko 1 mln zł faktury za dostawy artykułów biurowych. Proceder ten trwał przez lata 2006 -2007.

W ramach śledztwa sprawdzono realizowanie przez bank w Myszkowie gospodarki finansowej związanej z zakupami ten instytucji. Agenci CBA zabezpieczyli dokumentację potwierdzającą istnienie szeregu nieprawidłowości.

Funkcjonariusze CBA z delegatury w Katowicach, realizując postanowienia prokuratury, zatrzymali prezesa Międzypowiatowego Banku Spółdzielczego w Myszkowie Leokadię M. oraz członka Komisji Rewizyjnej tego banku – Jadwigę M.

Prokurator przedstawił Leokadii M. zarzuty dotyczące nadużycia zaufania w obrocie gospodarczym w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, natomiast Jadwidze M. postawiono zarzut pomocnictwa do tego przestępstwa.

Wobec zatrzymanych osób Prokurator Okręgowy w Gliwicach zastosował m.in. poręczenia majątkowe - odpowiednio 100 tys. złotych i 50 tys. złotych oraz zakazy opuszczania kraju.

Sprawa jest rozwojowa, niewykluczone, że zarówno lista zarzutów jak i liczba osób podejrzanych może się zwiększyć.

 

Piotr Kaczorek, Wydział Komunikacji Społecznej, CBA

do góry