Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

19.09.2008 Dyrektor z Centralnego Zarządu Więziennictwa zatrzymany

19.09.2008

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało Grzegorza G., Dyrektora Biura Kadr i Szkolenia Centralnego Zarządu Więziennictwa w Warszawie. Prokuratura przedstawiła mu zarzuty o charakterze korupcyjnym. To dalszy ciąg śledztwa dotyczącego korupcji w wymiarze sprawiedliwości, w którym tymczasowo aresztowany jest płk. Włodzimierz W. – w momencie zatrzymania dyrektor okręgowy Służby Więziennej w Katowicach.

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało Grzegorza G., Dyrektora Biura Kadr i Szkolenia Centralnego Zarządu Więziennictwa w Warszawie. Zatrzymanie to ma związek ze śledztwem dotyczącym korupcji w wymiarze sprawiedliwości. Już wcześniej funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego z katowickiej Delegatury zatrzymali dyrektora okręgowego Służby Więziennej w Katowicach płk. Włodzimierza W. Prokuratura zarzuciła mu przyjmowanie korzyści majątkowych m.in. w związku z wystawianiem więźniom przepustek. Pułkownik jest tymczasowo aresztowany.

Grzegorzowi G. Biuro do Spraw Przestępczości Zorganizowanej Prokuratury Krajowej Wydział III w Katowicach przedstawiło zarzuty związane z podżeganiem do popełnienia przestępstwa korupcyjnego, zawieszając go także w pełnieniu czynności służbowych.

Piotr Kaczorek, Wydział Komunikacji Społecznej, Centralne Biuro Antykorupcyjne

 

do góry