Nawigacja

Aktualnie znajdujesz się na:

Aktualności

10.06.2022 Obchody Święta CBA

10.06.2022
  • Fot. CBA
  • Fot. CBA
  • Fot. CBA
  • Fot. CBA
  • Fot. CBA

9.06.2022 r. w Ośrodku Szkoleniowo-Konferencyjnym CBA im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego w Lucieniu odbyły się oficjalne obchody 16. rocznicy utworzenia Centralnego Biura Antykorupcyjnego (CBA).

Uroczystości z okazji Święta CBA poprzedziła Msza św. w intencji funkcjonariuszy i pracowników CBA odprawiona w Bazylice Św. Krzyża w Warszawie.

Po południu w Ośrodku Szkoleniowo-Konferencyjnemu CBA im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego w Lucieniu odbyły się oficjalne obchody.

W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście, w tym Szefowie Służb, które na co dzień współpracują z Biurem.

Podczas wygłoszonego przemówienia skierowanego do funkcjonariuszy i pracowników Szef CBA Andrzej Stróżny podziękował wszystkim tym, którzy na co dzień motywują Biuro do działania i sprzyjają jego pracy. Słowa podziękowań skierował do Szefów Służb i Prokuratur, które współpracują z CBA, aby skutecznie walczyć z przestępczością, w szczególności tą najbardziej niebezpieczną, zorganizowaną.

Jednak przede wszystkim przekazał podziękowania całej społeczności Biura, wszystkim funkcjonariuszom i pracownikom, którzy na co dzień wykonują zadania powierzone ustawowo CBA. Szczególne wyrazy wdzięczności skierował wobec wszystkich zaangażowanych w pomoc rodzinom funkcjonariuszy i pracowników Służb ukraińskich współpracujących z Biurem. Podkreślając że pomoc ta jest nadal kontynuowana. Swoje wystąpienie podsumował ,,Kontynuujemy naszą misję, której celem jest dążenie do tego, by Polska była krajem uczciwym. Kolejny rok stawia przed nami i naszą służbą nowe wyzwania. Podołać im możemy tylko razem, zjednoczeni wokół Sztandaru, w imię wspólnych wartości i celów”.

Słowa gratulacji i życzenia sukcesów przekazał funkcjonariuszom i pracownikom generał dywizji Dariusz Łukowski - Zastępca Szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego.  Jednocześnie podkreślił, jak ważną służbą jest CBA w zakresie dbałości o bezpieczeństwo ekonomiczne kraju.

Obchodzone Święto było okazją do wyróżnienia szczególnie zasłużonych funkcjonariuszy CBA, którzy otrzymali odznaczenia państwowe oraz awanse na wyższe stanowiska służbowe. Odznaczenia państwowe w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej wręczył generał dywizji Dariusz Łukowski - Zastępca Szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego. 

Zespół Prasowy CBA

 

do góry